Základní informace

Jednotka sboru dobrovolných hasičů má jedenáct členů a je zařazena do kategorie JPO V. Jednotka je vysílána krajským operačním a informačním střediskem (KOPIS) hasičského záchranného sboru k mimořádným událostem na území obce, nebo vedením obce na technickou pomoc. Disponujeme dopravním automobilem Volkswagen Crafter, který k zásahu dopraví sedm hasičů a potřebné technické prostředky.

Technické vybavení

Jednotka disponuje technikou pro dálkovou dopravu vody na místo zásahu, pro hašení požárů poblíž vodních toků a čerpadly pro vyčerpávání vody ze zaplavených míst. Pro práci ve výškách máme k dispozici hasičský žebřík a menší teleskopický žebřík. Jsme také plně vybaveni na odstraňování obtížného hmyzu, řízení dopravy, úklid vozovky, odstraňování spadlých stromů a větví na komunikaci, odstraňování nebezpečných stavů aj. Pro případ nutnosti poskytnutí první pomoci máme k dispozici vybavenou lékárnu a transportní nosítka (Páteřní scoop rám).