Často se nás při různých příležitostech ptáte, jak to vypadá ze stavbou hasičské zbrojnice. V tomto příspěvku se Vám pokusíme popsat, v jaké fázi se nyní celý projekt nachází. Tento příspěvek budeme postupně aktualizovat a doplňovat 🙂 .

Stav k 7.9.2023

Dnes bylo na zasedání zastupitelstva obce schváleno uzavření smlouvy o poskytnutí dotace od Pardubického kraje. Starosta obce následně sdělil, že je projekt hasičské zbrojnice opět předán k vyjádření dopravní policii, která by nyní měla schvalovat umístění dopravních značek.

Stav k 5.6.2023

Pardubický kraj podpoří výstavbu hasičské zbrojnice částkou 1 milión korun.

Šest obcí od kraje obdrží v souhrnu 7,5 milionu korun na stavbu nebo rekonstrukci požární zbrojnice. „Částku 1,5 milionu korun získají Dašice, Hrochův Týnec a Lázně Bohdaneč. Milion korun pak Červená Voda, Klešice a Rudoltice,“ řekl hejtman Martin Netolický

Vzhledem k tomu, že žadatelem jsou ve všech případech obce, budou o jednotlivých dotacích na svém červnovém jednání rozhodovat krajští zastupitelé.

Tyto informace jsou převzaty z oficiálních stránek Pardubického kraje

Stav k 6.5.2023

Obec usiluje o získání stavebního povolení na stavbu nové hasičské zbrojnice, celé se to však kvůli výjezdu na hlavní komunikaci “zaseklo” na vyjádření dopravní policie. Na komunikaci kam má do budoucna vyjíždět požární technika se sešlo hned několik projektů a nyní je nutné všechno skloubit dohromady. I přes tyto komplikace obec předpokládá zahájení stavby v roce 2023.

Vedení obce požádalo hasičský záchranný sbor o dotaci na stavbu hasičské zbrojnice. Žádost o dotaci byla úspěšná a HZS předběžně alokoval na stavbu maximální dostupnou částku ve výši 4,5 miliónu korun.

Fotografie